zahvalnica2013

Dođite s hvalama…

 zahvalnica2013

 

Svake godine u ovo doba, na nedjelji Zahvalnici odjeveni u narodne nošnje s plodovima jeseni u rukama, zahvaljujemo dragom Bogu na svemu što nam je dao u protekloj godini. Tako je bilo i ove godine, lijepo i svečano zahvaljujući članovima KUD-a, zboru i mladom orguljašu. Vrijeme je bilo ružnjikavo i prohladno ipak to nije bio dovoljan razlog što je naša župna crkva zjapila neuobičajeno prazna.

Župnik kao i svaki puta nadahnut Duhom svetim, dodirnuo nas je snagom riječi. Spomenuo je tri majke kojima trebamo biti posebno zahvalni: našu majku koja nas je rodila, našu majku Mariju koja je rodila Isusa i majku zemlju koja nas, natopljena znojem orača i sijača te krvlju ratnika koji ju je obranio, danas izdašno nagrađuje i hrani svojim slasnim plodovima kao i kapljicom trsa koja nam ponekad u ovim tmurnim vremenima vrati izgubljenu radost i gotovo zaboravljeni osmjeh na zabrinuto lice. Naglašavajući vrijednost i snagu zemlje te koliko ona znači svakom rataru, citirajući Šovagovića iz „Sokol ga nije volio“ – „ZEMLJU NEDAM!“ grlo mu se toliko steglo da je prije nego je suza iz njegova oka potekla završio svoju propovijed sa meni neočekivanim i prijevremenim – Amen!

Budimo dakle zahvalni svima koji nam čine dobro, pa i onim drugima. Jer „Hvala“, ništa ne košta, a ima čudnovatu moć.

 

Nakon svete mise slijedilo je cijelodnevno župsko klanjanje Presvetom, sve do večernje mise.