038

Hodočašće prvopričesnika u Aljmaš

U subotu 10.06.2017., gotovo već tradicionalno, ovogodišnji prvopričesnici župe Nuštar, Cerić i Marinci hodočastili u Aljmaš našoj Gospi od Utočišta. Dan je bio ispunjen brojnim duhovnim, ali i zabavnim sadržajima. Hodočašće je započelo na najljepši način: zajedničkom svetom misom. Prije svete mise dobrodošlicu nam je poželio aljmaški župnik Ivica Markić koji nam je kratko ispičao o povijesti svetišta od njegova osnutka pa sve do domovinskog rata. Na svetoj misi su sudjelovala i djeca župe sv.Vinka Pallottija Vinkovci,ministranti i dječji zbor, čiji je župnik Ilija Sudar predvodio euharistijsko slavlje. Duhovni program nastavili smo molitvom Križnog puta na brdu Kalvarija. Molitvu Križnog puta predmolila su djeca. Zatim smo se u šetnji, uz pjesmu uputili k Gospinoj kapelici „ Na lipi“, gdje smo se okrijepili vodom koja teče iz bunarića. Ispred Gospina kipa svatkoj je molio na svoju nakanu, za svoju obitelj i njezine potrebe. Potom smo se uputili prema obali Dunava gdje smo se okrijepili i odmorili. Posjet Aljmašu završen je druženjem, pjesmom i igrom.

038

 

Hvala svima: vjeroučiteljicama Tihoniji, Mirjani, Mihaeli, učiteljici Nevenki, učitelju Silviji i gospođi Katici koji su pomogli da ovaj dan bude ispunjen mirom i radosti. Ipak najviše hvala svim prvopričesnicima koji su se odazvali i radosna i otvorena srca sudjelovali na ovom hodočašću.

 

020