zupa duha svetoga nustar 12

HODOČAŠĆE U ALJMAŠ

U subotu, 16. svibnja 2015., ovogodišnji prvopričesnici naše župe (njih 63), hodočastili su Gospi od Utočišta u Aljmaš. Predvođeni učiteljicom Katicom Janjić i svojim vjeroučiteljicama Mirjanom Srednoselec, Mihaelom Špoljarić i Tihonijom Zovko došli su Gospi zahvaliti za godinu dana zajedničke priprave, molitve i zajedništva koje je svoj vrhunac imalo u sakramentu Prve svete pričesti.

 

ca1

 

Sudjelovali su na svetoj misi koju je predvodio dr. Marin Srakić, nadbiskup u miru, u zajedništvu sa svećenicima Garčinskog dekanata koju su također toga dana hodočastili Gospi u Aljmaš.

Kod Gospine Kapelice ( Bunarić) molili su Gospu da svojim blagoslovom i zaštitom prati njihove obitelji i svu našu župsku zajednicu.

Na Kalvariji su zajednički izmolili križni put, izmjenjujući se na postajama, prvo su molili prvopričesnici iz Marinaca ( I-IV. postaja), zatim prvopričesnici iz Cerića (V-IX. postaja), a postaje od X.-XIV. prvopričesnici iz Nuštra.

 

ca2

 

Zahvalni Bogu na lijepom vremenu, a nadasve Gospi vratili su se umorni ali zadovoljni svojim kućama.

Galerija slika:

ca3

ca4

ca5