zupa duha svetoga nustar 12

Korizmeni susret – prvi

Poštovani čitatelji našeg župnog portala,
podijelit ćemo na ovome mjestu s Vama šest kratkih Korizmenih susreta koje je Vinkovački list, pravdajući se novom uređivačkom politikom, odbio objaviti u svojoj tjednoj tiskovini. Stavljamo Vama na prosudbu, kroz čitanje ovih kratkih korizmenih promišljanja popraćenih župnikovim pjesmama, koji bi to mogli biti razlozi zbog kojih je naša lokalna tiskovina odbila udomiti iste na svojim stranicama u ovo vrijeme korizme.

 

buk2KORIZMENI SUSRET PRVI

Odvoji vrijeme za sebe. Stani! Besciljno trčeći teško ćeš doći na cilj. Vrijeme korizmeno vrijeme je susreta sa samim sobom, drugima i Bogom. Što ćeš poduzeti da ti svaki susret bude radost, a ti drugima dar i znak na putu u vječnost?

 

ZNAKOVI NA PUTU

 

Tko bi to trebao biti

ako mi nismo

znak na putu

do neba,

uljanica koja gori,

kruh na stolu i sjeme

u brazdi?

Stojimo na raskrižju

s tisuću putokaza.

Kojim trebamo krenuti

u potragu za Tobom?

 

Davno si rekao:

“Ja sam put!”

i tko Tebe ima

Oca ima i nebo.

 

Mi smo se utaborili

kao da nismo na proputovanju,

a primičemo se drugoj obali

držeći Riječ tvoju

kao svjetiljku.

 

Neka u nama vatra

Duha tvoga gori

dovoljna da nam

obasja cilj i

modri krug neba

nad glavom.