Luka Balvan u župi

Našu župu, na poziv župnika Krešimira, svojim nastupom na prvu nedjelju došašća 3. prosinca 2023. razveselio je kantautor duhovne glazbe dr.sc. Luka Balvan. Svojim izvedbama punio je naša srca za vrijeme misnih slavlja. Svjedočio je o svojem životnom putu, na kojemu je kako kaže  uspio prijeći važnu stepenicu od običajnog vjernika do potpunog prepuštanja volji Božjoj. Pozvao je i sve nas da ustrajemo u toj namjeri.

x20231203 115019

x20231203 115447

Doktorirao je na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu u području društvenih znanosti, polju informacijskih i komunikacijskih znanosti i u grani odnosa s javnošću.

Napisao je i izdao svoju novu knjigu Možeš i ti

“Nismo sami na našem putu. Postoji netko tko nas bezuvjetno ljubi i računa na tebe i na mene. Ne bojmo se tragati za tom riječju. Budimo svjetlo. Otvorimo srce. Već danas netko stavlja osmijeh u tvoje srce i sreća ti se smiješi, već danas.” Ovo su uvodne riječi kojima autor knjige Luka Balvan uvodi čitatelje u svoju novu knjigu “MOŽEŠ I TI” koja je ”nastajala kroz padove i uspone”, kako kaže sam autor. 

Za sve one koji nisu mogli nazočiti misnim slavljima u župi, evo kratki video sa nekoliko Lukinih izvedbi.