zupa duha svetoga nustar 14

Misa Zahvalnica u CERIĆU

ce 2008CERIĆ – U filijalnoj crkvi svete Katarine u Ceriću, župa Nuštar, slavljena je 4. listopada 2015. misa zahvalnica za plodove zemlje i ljudskog rada.

 

 

 

 

 

cz1

 

U prigodnoj propovijedi, župnik vlč. Slavko Vranjković pozvao je okupljene vjernike na zahvalu Bogu ističući da imamo na čemu Bogu biti zahvalni: na plodovima naših oranica i njiva, slozi i razumijevanju u obiteljima, našim bližnjima s kojima zajedno radimo i isti kruh blagujemo.

 

cz2

 

Darove su na oltar, obučeni u narodne nošnje prinijeli članovi KUD-a „ Slavko Mađer“ iz Cerića i članovi KUD-a „ Seljačka sloga“ iz Bogdanovaca: križ, svijeće, tamjan, grudu zemlje, žito i kukuruz, brašno i kruh, povrće i voće, hostije, vino i vodu te cvijeće. Liturgijsko pjevanje animirao je Zbor „Credo „ iz Cerića.

 

cz3