Misijska nedjelja

Riječima “Svi smo mi misionari!” svetu misu u župnoj crkvi Duha svetoga u Nuštru započeo je Josaphat Ngimonyi Mosha, CSSp (spiritanac).

Pripadnik je plemena Masai i Družbe Duha Svetoga. U Hrvatsku je iz daleke Tanzanije stigao prije 15 godina kao prvi afrički misionar u našoj zemlji. Najprije je službovao u Slavonskom Brodu, onda ga je put odveo u Šibenik, da bi se na kraju opet vratio u Brod, točnije u prigradsko naselje Podvinje. Prije Hrvatske službovao je u Keniji, Americi i Njemačkoj.

Danas na misijsku nedjelju svojom propovijedi približio nam je način života ljudi u Africi, sve teškoće s kojima se nose te pojasnio značenje pomoći koju i hrvatski narod putem misija šalje u siromašne krajeve. Pozvao nas da i dalje sudjelujemo u plemenitom nastojanju pomoći svima u potrebi, kroz svoje priloge, kumstva…

mis ned 22

mis ned 22 2