cujem

Nuštarska župa ugostila članove zaklade “Čujem, vjerujem, vidim”

cujem

Najavljeni gosti udruge invalidnih osoba „Čujem, vjerujem, vidim“ došli su nešto prije podneva. Srdačno dočekani od župnika riječima dobrodošlice, poslije upoznavanja  obišli su naš župni dvor, pa se potom uputili u Dom kulture u kojemu je za njih bio pripremljen ručak. Mnogobrojne vrste kolača pripremile su naše domaćice, kojima su se pridružile i nešto starije bake, želeći sudjelovati u tako plemenitoj akciji.  Svima njima HVALA. Mnogo vrijednih i udruženih ruku naše župe izmamilo je osmijeh na lice našim gostima, te su nas nagradili nebrojenim iskrenim izrazima zahvale.

 

 cvv

 

cvv1

Poslije ručka gosti su otišli u posjet Vukovaru, gdje su se zadržali cijelo poslijepodne, vrativši se na večernju misu. Na početku euharistijskog slavlja pozdravio ih je načelnik općine, a potom župnik. Bilo je dirljivo gledati ih i slušati kako pjevaju i mole zajedno sa nama. Večernje misno slavlje svojom pjesmom animirao je zbor mladih „Križarice“, koji je na kraju misnog slavlja otpjevao još par pjesama zajedno sa dragim nam gostima, izmamivši svojom pjesmom i pokoju suzu na lice prisutnima. Počastivši se večerom, svi smo zajedno zapjevali. Približilo se i vrijeme odlaska. Spremivši sve one slastice da se mogu okrijepiti na putu, ispratili smo ih do autobusa, gdje smo se oprostili. Svi mi koji smo odvojili trenutak svoga vremena i mrvicu ljubavi za potrebite, uvidjeli smo da čineći malo i neznatno dobro – činimo puno. Pokazali smo da zajedno možemo imati „veliko“ srce za „male“ ljude.  

 

Više o Zakladi na: http://www.zakladacvv.hr/