ppn1

Prva Sveta Pričest u Nuštru

ppn1Na drugu vazmenu nedjelju, nedjelju Božanskog milosrđa u župnoj crkvi Duha svetoga četrdeset i dvoje prvopričesnika po prvi put primili su Isusa u sakramentu Prve Svete Pričesti. Bilo je dostojanstveno i svečano, kako i priliči ovakvom slavlju. Čiste prvopričesničke duše Bog je nagradio i lijepim proljetnim vremenom.

Prvopričesnici su, pod okriljem vjeroučiteljice Mire Srednoselec, izvrsno uvježbani, dirljivim i pomno odabranim recitacijama, pjesmom i molitvom dotakli srca brojnih nazočnih. Uz roditelje, kumove, obitelj i prijatelje, brojne župljane… Božja providnost privela je misnom slavlju i stotinjak putnika namjernika iz Imotskog i okolice, koji su sa svojim župnikom hodočastili po Slavoniji.

Tako naš župnik Slavko nije za oltarom bio sam, nego je uza se imao dvojicu koncelebranata o. Ivana Kuterovca i župnika koji je došao s hodočasnicima, a čije ime ne znam.

 

ppn4

 

ppn3

 

ppn2