zupa duha svetoga nustar 8

S MOLITVOM I PJESMOM PROSLAVLJEN SVJETSKI DAN BRAKA

dan brakaSvjetski dan braka posvećen je bračnom paru, mužu i ženi kao stupu obitelji, koja je temelj društva. Time se želi proslaviti sakrament braka, naglasi ljepota bračne vjernosti, žrtve i radosti u svakodnevnom bračnom životu.

 

U filijalnoj crkvi sv. Katarine u Ceriću, 9. veljače svetu misu u zajedništvu s okupljenom zajednicom predvodio je vlč. Slavko. Skladnom pjesmom i molitvom za bračne parove cijeloga svijeta, a na poseban način bračne parove naše zajednice proslavljen je Svjetski dan braka koji se u našoj domovinskoj Crkvi slavi po šesti puta.

Simbol Svjetskog dana braka govori o poslanju i vrijednostima koje zastupa. Muž i žena su simbolično predstavljeni kao dvije svijeće, podsjećajući da su kao bračni par pozvani da budu svjetlo u svijetu. Par je spojen srcem koje pokazuje da je ljubav snaga koja čuva bračno jedinstvo, pojačava spremnost za darivanje života te nadahnjuje druge na vjernost i jedinstvo.