uskrsnuce

Sretan Uskrs

 

 

2021 04 05 175027 1

Uskrs slavimo u ozračju patnje. Nije lako veseliti se u svijesti o velikoj tuđoj muci, o zlu koje se nanosi ljudima.

Ali, sam Uskrs je rješenje svega, i vlastite i tuđe patnje, sve patnje svijeta. Isus je došao, postao je čovjekom iz ljubavi, da nas spasi i otkupi.

Bog je pobijedio smrt, uskrsnuo je i nama pokazao put u vječnost. „A on je naše bolesti ponio, naše je boli na se uzeo… na njega pade kazna radi našeg mira, njegove nas rane iscijeliše“. (Iz 54, 4-5) Jedan je Iscjelitelj, samo jedan.

Svi naši jadi, gubici, tuge, boli, sve što cijeli svijet doživljava ne može nas odijeliti od ljubavi Božje ako mi to nećemo. Poruka Utjelovljenja, Uskrsnuća i Otkupljenja je jača, ona puni srce nadom, radošću i ljubavlju jačom od smrti.

Raspeti je živ i s nama je, aleluja!