zupa duha svetoga nustar 14

SVECI SU SVI LJUDI ZAUZETI ZA DOBRO U BOŽJIM OČIMA

svisvetiBlagdan Svih svetih je blagdan dobrote i međuljudskoga razumijevanja, blagdan onih koji jesu i koji se zovu Djeca Božja.

Svetost nije povlastica samo određene kulture niti je pridržana samo za biblijsku religiju. Svetost je obilježje onih koji su iz dana u dan, a ne tek na kraju svojega života, bili krotki, milosrdni i mirotvorni, koji su savjesno i zauzeto služili drugima, otkljanjali tuđu bol, iskorjenjivali tuđe neznanje, koji su u svemu što god da su činili bili usmjereni na dobro. Svetost je odrednica i cilj kršćanskoga života, svetost sve drugo čini pretposljednjom vrijednošću.

Sve ima svoju vrijednost i bit će u konačnici vrjednovano kriterijm gledanja Boga onakav kakav On jest. Kakav je Bog, pokazao nam je Isus Krist. Krist je početak i cilj našega sinovstva Božjega, izvor i izraz ljubavi koju na je darovao Otac. U toj i takvoj ljubavi očitovati će se priznanje Božje svim našim pa makar i kapljicama dobrote koju smo ikazivali drugima.