plaketa 50

Svećeničko zvanje je zahtjevno i veličanstveno

Naš župnik Slavko, ove je godine na Veliki četvrtak dobio plaketu za 50 godina svećeništva. Prije završnog blagoslova nadbiskup je još jednom čestitao jubilarcima i uručio im prigodne darove.

 

plaketa 50

 

U ime čitavog prezbiterija, napose u ime ovogodišnjih jubilaraca, prisutnima se obratio vlč. Vranjković, župnik u Nuštru, rodnom mjestu nadbiskupa Hranića. Ističući da je bio župnik u rodnim mjestima trojice biskupa – i nadbiskupa Marina, i pokojnoga biskupa Ćirila te sada nadbiskupa Đure, vlč. Vranjković je rekao: „Nije danas lako nijedno zvanje. Zvanje svećenika je zahtjevno, zvanje svećenika je nešto veličanstveno, ali treba se odricati.“

 

plaketa 50 1

 

Iskazao je potom zahvalnost nadbiskupima Hraniću i Srakiću, biskupu Ivanu i zlatomisnicima; svećenicima koji slave srebrni jubilej poželio je da požive i dočekaju i dijamantne jubileje, a svima prisutnima čestitao je Uskrs.

 

jubilarci