zupa duha svetoga nustar 8

„BUDI BOŽIĆ KOJI TRAJE“- BOŽIĆNI KONCERT U CERIĆU

Proslavljen blagdan  Svete Obitelji

U filijalnoj crkvi sv. Katarine u Ceriću, župa Duha Svetoga Nuštar, slavljena je na blagdan svete Obitelji večernja sveta misa  koju je predvodio đakovačko-osječki nadbiskup mons. dr.  Đuro Hranić.

Na početku misnog slavlja nadbiskup je istaknuo:“ Draga braćo i sestre! Danas se slavi Nedjelja svete obitelji. Možemo se ponovno uživjeti u  ulogu pastira iz Betlehema koji, tek što primiše anđelov navještaj, pohitiše u spilju gdje pronađoše „ Mariju, Josipa i novorođenče gdje leži u jaslama“ (Lk 2, 16). Zaustavimo se i mi u razmatranju nad tim prizorom i razmišljajmo o njegovu značenju.“

BKCeric1

 

U propovijedi je nadbiskup je govorio o važnosti obitelji i  istaknuo: „ Prvi svjedoci Kristova rođenja, pastiri, našli su ondje ne samo Djetešce Isusa, već malu obitelj: majku, oca i tek rođeno dijete. Bog  se htio objaviti rođenjem u ljudskoj obitelji te je stoga ljudska obitelj postala slika Boga! Bog je Trojstvo, on je zajedništvo ljubavi, a obitelj je, uza svu razliku koja postoji između Božjega otajstva i ljudskog stvorenja, njegov izraz koji održava neistraživi misterij Boga ljubavi. Muškarac i žena, stvoreni na Božju sliku, postaju u braku „ Jedno tijelo“ (Post 2, 24), to jest zajednica ljubavi koja rađa novi život. Ljudska obitelj, u stanovitom smislu, slika je Trojstva po interpersonalnoj ljubavi i po plodnosti ljubavi.“

 

Božićni koncert

 

Nakon svete mise uslijedio je božićni koncert koji su za ovu prigodu zajednički izveli članovi crkvenoga zbora „Credo“, članovi KUD-a „Slavko Mađer“ te četrdesetero djece, uz tamburašku pratnju mladih tamburaša te mladih recitatora.

BKCeric2


 

Koncert su pjesmom „Zazivam vas svekolike“ započeli članovi KUD-a „

 

Slavko Mađer“, a  nastavio zbor „Credo „ s pjesmom „Obećana Djevica“, nakon njih izvedene su pjesme: „Sklopi blage očice“ (KUD); „Isuse maleni„ (Djeca); „Rodio se Bog i čovjek“ (Zbor); „O slavna betlemska ti si štalica„ (KUD); „Betlehemska sveta noć“ (Zbor); „Ti si se rodio“ (Djeca); „Mesija„ (Zbor); „Zvončići“ (Mladi tamburaši i Djeca); „U dane Božića“ (Djeca); „Sretan Božić svakome“ (Zbor, Djeca, KUD, tamburaši).

 

Na koncu koncerta okupljenoj zajednici obratila se voditeljica  Zbora gđa. Jasmina Puharić i rekla: “Nismo slučajno izabrali ovaj dan da bismo imali ovaj, pomalo neobičan koncert, koji prije svega simbolizira zajedništvo. Na  blagdan Svete Obitelji, koja nam je svojim djelima posvjedočila što znači odreći se sebe za drugoga, voljeti bez pitanja i strpljivo izvršavati Volju Onoga koji sve zna, sve razumije i sve ljubi. Željeli smo Vam pokazati da ta ista obitelj  može biti i postojati  u različitim oblicima. Svima koji su sudjelovali u koncertu, od najmanjih do najstarijih neka je od srca velika hvala.“

 

U ime svih izvođača uputila je čestitku: “Sretan Vam Božić, sretan blagdan sv. Obitelji, a ova naša zajednica neka po uzoru na sv. Obitelj bude trajno mjesto zajedništva i međusobne ljubavi. „