Isuse uzdam se u Tebe

bozansko

          Nedjelja Božanskog Milosrđa slavi se prve nedjelje nakon Uskrsa. Svoju želju da se u kršćanskom puku časti božansko milosrđe Isus je objavio poljskoj redovnici, sestri Faustini, 22. veljače 1931 godine. Isus je želio da se slavlje toga blagdana proširi po cijelom svijetu, iako se neslužbeno taj blagdan počeo častiti u Crkvi već od 1985. godine. Veliki papa, Ivan Pavao II. prepoznao je važnost svetkovine božanskog milosrđa, pa ga je proglasio blagdanom cijele Rimokatoličke Crkve, 30. travnja 2000. – u godini Velikoga jubileja, a na sam dan kanonizacije svete Faustine. Isus nam za ovaj blagdan poručuje:


Ja želim, da Blagdan Božanskog Milosrđa postane utočište i zaklon svim dušama, posebno jadnim grješnicima. Ona duša koja se ispovijedi i primi sv. pričest taj dan, dobiva savršen oprost od grijeha i kazni. Toga dana otvorene su sve Božje ustave kroz koje teku milosti. Neka se nijedna duša ne boji približiti Meni, pa makar njezini grijesi bili crveni kao skerlet.“

 “Zrake na slici označuju Krv i Vodu, što su izvirali iz dubine Moga milosrđa, nakon što Moje Srce bijaše probodeno kopljem, nakon Moje smrti na Križu. Bijele zrake označuju Vodu, koja čisti duše, a crvene zrake označuju Krv, koja daje život dušama.“

Tijekom svoje muke Isus je prolio skoro svu Svoju Krv. Sa kopljem koje je probolo Njegovo Srce istekla je i zadnja kap Njegove svete krvi. Isus želi da taj znak Njegove Ljubavi bude posebno poštivan i čašćen u pobožnosti prema Milosrđu Božjem. Preporučio je i kratku, strelovitu molitvu, i pozvao da se njome često služimo: „Krvi i Vodo, što istekoste za nas iz Srca Isusova poput milosrdnog izvora, uzdam se u Vas!“

Zbog toga ispod slike Božanskog Milosrđa, po želji Isusovoj, piše:

„ISUSE, UZDAM SE U TEBE!“