xPB077724

Neka jubileji budu tek predah na putu prema novoj evangelizaciji

xPB077724

 

U župnoj crkvi Duha svetoga, na svečanoj Svetoj misi u 10.00 sati, koju je u prepunoj crkvi predvodio naš nadbiskup mnsg. Marin Srakić, obilježena su dva jubileja: 680 godina spomena župe Nuštar (1332. – 2012.) i 40 godina svećeništva našeg župnika vlč. Slavka Vranjkovića (1972. – 2012.). Naglasak iz propovijedi nadbiskupa Srakića bio je: “Proslava jubileja neka bude tek predah i uvod za Godinu vjere koju je proglasio papa Benedikt XVI, dakle put prema novoj evangelizaciji”.

Misno slavlje završilo je polaganjem vijenaca na spomen oltaru, za poginule i nestale, zatim nastupom HSKPD “Seljačka sloga” iz Nuštra ispred crkve, a nastavilo se ručkom uz prigodne darove načelnika općine Nuštar Stipe Tomića nadbiskupu, te darovima medaljonima nadbiskupa Srakića  našem župniku Slavku za njegov jubilej, te načelniku općine za Dane obrane i općine Nuštar.

 

Pogledaj više fotografija