zupa duha svetoga nustar 1

Propovijed – Krštenje Isusovo

Krštenjem smo postali djeca božja, djeca Neba.

Krštenje je temeljni i jedini sakrament kojeg su svi kršćani primili. Žalosno je što se krštenje ponekad olako shvaća, kao proslava novog života, gozba za najbližu rodbinu i kumove, te kod nekih ostaje jedini sakrament kojeg su primili do kraja života, jer su kršteni samo zato što “Sramota je imat nekrsta u kući”. Mnogi ljudi nisu svjesni da sakramentom krštenja i dijete, ali i roditelji i kumovi primaju na sebe jednu veliku obavezu i odgovornost – odgajati to dijete u kršćanskom duhu i pomagati mu u suživotu s Bogom, na način da mu i oni sami budu primjer.
Ne bi trebalo zanemariti taj sakrament ili zaboraviti na njega, iz tog razloga na ulasku u svaku crkvu stoji voda koja po svom sastavu nije ništa drugačija od bilo koje druge, ali opet ima veliki značaj jer je tu da nas podsjeti kako smo krštenjem postali djeca Božja.