zupa duha svetoga nustar 4

PROSLAVA BOŽIĆA U CERIĆU

Cerić

Žive Jaslice

ZiveJaslice1

 

 

Ovogodišnja proslava Rođenja Gospodinova u filijalnoj crkvi sv. Katarine u Ceriću, župa Nuštar započela je scenskim uprizorenjem živih jaslica koje su za sve okupljene vjernike priredili članice i članovi KUD „ Slavko Mađer „ iz Cerića.  Prema tekstovima Osmijeh dubine Mile s. Bernardice Crnogorac, Izgubljena zvijezda Stjepana Lice, tekstova s. Marije od Presvetog Srca ( Anke Petričević), Četvrtog kralja J. Marinova koje je za ovu prigodu odabrala i na scenu postavila učiteljica Eva Dakić, naslovivši ovo uprizorenje „ Dok je tama sav svijet obavijala“.

 

 Misa polnoćka

 

U prepunoj crkvi sv. Katarine svetu misu polnoćku predvodio je vlč. Alojz Kovaček, vojni kapelan. Na početku svete mise obratio se okupljenim   vjernicima  s nadom i željom da se ove noći Isusovo rođenje dogodi u našim srcima, a ne samo u izvanjskim obilježjima. U propovijedi je istaknuo veličinu stvarnosti rođenja Isusa, u sposobnosti prepoznati ga u svakodnevnim susretima, u vlastitom postojanju: „ Mi smo svi djeca Božja kojoj Bog treba biti na prvom mjestu,  rođenje Isusa Krista nije samo noćas,  Isus se svakodnevno ponovno rađa u svakoj našoj obitelji.“

 

  Danja misa

 

Predvodeći svetu misu na sam dan Božića vlč. Kovaček  je istaknuo: „ Isus dolazi u naš život da bude svjetlo i putokaz. Usmjerimo naše živote prema putu kojim je i Isus krenuo od betlehemske štalice pa sve do konca svoga postojanja. Bog dolazi u naše živote i donosi nas svijetlo istine. Otvorimo svoja srca onome koji se za nas rodio i  svojim rođenjem svakome od nas podario ne tamu, nego svjetlo istinsko koje prosvjetljuje svijet. „


bozCeric


Pjesmom uz tamburašku pratnju cerićkih tamburaša predvođenih Miroslavom Štivićem svojoj skladnom pjesmom  predvodio jer zbor „ Credo“.