20191117 095843 1

PROSLAVLJENI BRAČNI JUBILEJI U CERIĆU

U filijalnoj crkvi sv. Katarine u Ceriću, 17. studenoga, na 33. nedjelju kroz godinu   svoju vjernost posvjedočili su bračni parovi koji su ove godine slavili četrdesetu i pedeset i petu obljetnicu.

 

Četrdesetu obljetnicu slavili su: Marica i Dragutin Bunić, Branka i Ivica Markasović, Marija i Ivan Markasović te Verica i Vid Pezić.

Pedeset i petu obljetnicu slavili su: Barica i Pavo Krajinović.

 

20191117 095843

 

Svetu misu u zajedništvu svih okupljenih predvodio je župnik vlč. Slavko Vranjković koji je u svojoj propovijedi govorio o ustrajnosti, ljubavi, praštanju i požrtvovnosti. Ovogodišnji slavljenici svima okupljenima primjer su kako živjeti u zajedništvu i uzajamnoj vjernosti. Nema „recepta“ koji se može ponuditi kao rješenje kako živjeti svoj brak i rasti u zajedništvu. Svaki od ovih parova pronašli su svoj put i svoj „recept“. Oni su danas došli Bogu zahvaliti da dar ustrajnoga zajedničkoga života i zamoliti da ih i dalje prati svojim blagoslovom i zaštitom.

Proslavi bračnih jubileja i ove godine pridružila se i Općina Nuštar darujući naše slavljenike prigodnim poklonima.