mi zel

Prva sveta pričest u Ceriću

mi zel

U nedjelju, 4. svibnja, 26 novih pričesnika pristupilo je oltaru na svečanom euharistijskom slavlju koje je predvodio župnik Slavko Vranjković u crkvi sv. Katarine u Ceriću.

U iznimno radosnom ozračju, prvopričesnici su kroz brojne pjesme i recitacije, koje je s njima pripremila i uvježbala katehistica Marija Maslov, pokazali koliko su sretni i koliko im je važan dan u kojemu prvi puta sudjeluju u euharistiji.

Kako je tema bila „Cvijet – simbol zajedništva“ tako je i cjelokupna misa bila u znaku cvijeta, kao i recital koji je napisao naš župnik, a za djecu prilagodila i uvježbala Eva Dakić.

Brojne suze radosnice prvopričesnici su izmamili svojim roditeljima zahvalivši im na kraju, a posebno iznenađenje priredili su majkama koje su darovali bijelom ružom. Svi koji su sudjelovali na ovom posebnom misnom slavlju slažu se u jednom – bio je to dan za pamćenje, a vjerujemo da će zauvijek ostati poseban u srcima naših prvopričesnika.    

 

mi zel

ruz

rec