zupa duha svetoga nustar 2

Put do savršene ljubavi

Kada bi upitali malo dijete gdje se nalazi ljubav, zasigurno bi vam odgovorilo „u srcu“. I ne bi pogriješilo. Taj mali organ upravlja čovjekom, velikim skupom organa. O njemu ovisi život. Kada bi to isto upitali odraslog čovjeka vjerujem da bi odgovori bili različiti. Što je ljubav? Ne vidimo je – a cijeli se život gledamo oči u oči, ne prepoznajemo je – a tragamo za njom, kada nam dolazi – ne primamo je, kada je nema – žalimo za njom. Koliko je čovjek slijep pored zdravih očiju? Cijeli život tragamo za smislom svoga postojanja, za ljubavlju. A Bog je rekao: „ Ja sam Ljubav..,.. dođite k meni svi opterećeni i ja ću vas odmoriti… dođite svi ožalošćeni i ja ću vas utješiti.. dođite k meni. Ja sam put, istina i život“. I mnogi ga od nas ne vide i ne čuju. Čovjek traži Boga, a Bog čovjeka. Na putu života susrećemo se – hoće li krenuti svatko od nas svojim putem ili ćemo hodati zajedno – ovisi samo o nama. Čovjek je biće slobode. Ona je blagoslov i prokletstvo, zavisi od toga kako se njome koristimo. Ona nas vodi u propast ili u vječni život. U slobodi odlučujemo jesmo li mudre ili lude djevice; odluku će nam život jednom pokazati. Tko srcem gleda, gleda očima vjere. Tko sebe odgoji u čistoći srca, raduje samoga Gospodina. Zbog toga psalmist moli: „Čisto srce stvori mi Bože, i duh postojan obnovi u meni…“ , zbog čovjeka zavedenog slobodom i sam Bog progovara: „Izvadit ću iz tijela vašeg srce kameno i dat ću vam srce od mesa…“. Srce koje ljubi – daruj mi Gospodine na putu do savršene ljubavi… moga srca u Tvome…