puhacki2012

Obitelj – kao orkestar

 Danas na blagdan Svete obitelji, na sv. misi u 11.00 sati, gostovao je i svojom izvedbom božićnih pjesama sve nazočne razgalio i oduševio Puhački orkestar iz Vukovara, u kojem aktivno sudjeluje i nekoliko naših Nuštaraca.

 

puhacki2012

 

        U svojoj današnjoj propovijedi, naš dobri župnik Slavko, iskoristio je nazočnost orkestra kako bi povukao paralelu između skladnog orkestra i skladne obitelji. Naglasio je kako je dovaljan samo jedan član orkestra koji će izazvati disharmoniju, kao i jedan član obitelji koji će “trubeći u svoju trubu” ili “udarajući u svoj bubanj” izazvati nesklad, a često i preduge “stanke” u komunikaciji među članovima obitelji.

      Svi smo pozvani na kraju – da svatko od nas, svojim nastupom u “obiteljskom orkestru” doprinesemo harmoniji naše obitelji, koja nam danas, više nego ikad toliko svima nama potrebita.